IMPRINT
Polski   English
HOME

AKTUALNOŚCI

10 czerwca-20 listopada 2010

POLSKA SZKOŁA GRAFIKI – LINORYT PUNKTOWY w Galerii u Dyplomatów Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w Warszawie

Organizatorzy:

Ministerstwo Spraw zagranicznych Protokół Dyplomatyczny, Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej, Fundacja im. Tadeusza Kulisiewicza, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Grafiki.

LINORYT PUNKTOWY

Na wystawie pt: POLSKA SZKOŁA GRAFIKI - LINORYT zaprezentowano prace Krzystofa Szymanowicza, Grzegorza Mazurka oraz Stanisława Bałdygi. Wspólną cechą eksponowanych grafik jest technika w jakiej zostały wykonane.. Linoryt punktowy jako specyficzny rodzaj opracowywania matrycy, uważany jest za polskie odkrycie w sztuce graficznej XX wieku. Artystą, który stworzył i rozwinął ten rodzaj sztuki był Józef Gielniak. Kontynuatorami techniki linorytu punktowego są graficy środowiska lubelskiego, których prace zaprezentowano na wystawie w Galerii u Dyplomatów.

Stanisław Bałdyga, Grzegorz Mazurek i Krzysztof Szymanowicz to graficy z dużym dorobkiem artystycznym, których twórczość jest znana i ceniona na całym świecie.  Początkowo otwarcie ekspozycji w Galerii u Dyplomatów miało się odbyć 16 kwietnia 2010 roku. Tragiczna śmierć Mariusza Kazany Dyrektora Protokołu Dyplomatycznego pod Smoleńskiem zmieniła te plany. Wystawę zorganizowano w czerwcu.


IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa

Zdjęcia: Mariusz Kosiński (MSZ) i Wojciech Tylbor-Kubrakiewicz

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prezydecja 2011 Fundacja "Stypendia i Nagrody im. Tadeusza Kulisiewicza" Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie Mazowsze serce Polski Zakochaj się w Warszawie Zamek Królewski w Warszawie Pałac w Jabłonnie Fundacja im. Mariusza Kazany Mistrerstwo Spraw Zagranicznych