IMPRINT
Polski   English
HOME

STYPENDIA KULISIEWICZA

Fundacja im. Tadeusza Kulisiewicza

Fundacja “Stypendia i nagrody im. Tadeusza Kulisiewicza” powołana przez Artystę, została zarejestrowana w 1986 roku. Głównym celem Fundacji jest otoczenie opieką i promocją utalentowanych, wyróżniających się osiągnięciami studentów i młodych twórców, których działalność przyczynia się do rozwoju sztuki współczesnej w zakresie rysunku i grafiki.

Tadeusz Kulisiewicz

Jeden z najwybitniejszych artystów polskich XX wieku, grafik i rysownik, był zarazem przez kilkadziesiąt lat wybitnym pedagogiem, związanym z warszawską Akademią Sztuk Pięknych. W swojej bogatej twórczości (rysunki, szkice z podróży, ilustracje do współczesnej, zaangażowanej literatury i liczne grafiki), wyrażał nieprzemijającą ciekawość świata i ludzi. Inspiracje odnajdywane w jego pracach, związane z człowiekiem i jego otoczeniem, swoista synteza i uniwersalność przekazu, obserwowanych zjawisk sprawiają, że jego twórczość przetrwała próbę czasu i dziś stanowi refleksję dla młodego pokolenia.

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prezydecja 2011 Fundacja "Stypendia i Nagrody im. Tadeusza Kulisiewicza" Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie Mazowsze serce Polski Zakochaj się w Warszawie Zamek Królewski w Warszawie Pałac w Jabłonnie Fundacja im. Mariusza Kazany Mistrerstwo Spraw Zagranicznych