IMPRINT
Polski   English
HOME

AKTUALNOŚCI

6 listopada 2008

"Grafika w Auli – IMPRINT 2008" to druga z wystaw zorganizowanych w ramach warszawskiego Triennale Sztuk Graficznych: pokaz grafiki autorstwa członków Jury Kwalifikacyjnego: Agnieszki Cieślińskiej-Kaweckiej, Andrzeja Kaliny, Wojciecha Müllera, Ryszarda Otręby, Jacka Szewczyka, Krzysztofa Szymanowicza, Ewy Walawskiej i Andrzeja Węcławskiego.

Kurator wystawy: Piotr Smolnicki, Dziekan Wydziału Grafiki, napisał między innymi: "To wybitne osobowości artystyczne, z ogromnymi osiągnięciami artystycznymi. Doświadczeni jurorzy wielu konkursów. Przystępując do pracy, musieli w sposób wyjątkowy zorganizować współpracę, aby dokonać wyborów, w których sztuka graficzna ma zaistnieć w sposób unikatowy, reprezentatywny i interdyscyplinarny [...]. Każdy z nich jest niepowtarzalną osobowością artystyczną i kontakt z ich pracami należy do ważnych dla nas wszystkich spotkań ze sztuką. Jednocześnie wymiarem tej prezentacji jest siła osobowości poszczególnych autorów, którzy w tak znamienny sposób odcisnęli swoją pieczęć graficzną we współczesnej sztuce."
(Piotr Smolnicki, "Współpraca osobowości", Grafika w Auli – Imprint 2008 [katalog wystawy]).

IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
IMPRINT - Wystawa
Fotografie: Wojciech Kubrakiewicz
Więcej zdjęć na http://www.flickr.com/photos/imprint2008

 

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prezydecja 2011 Fundacja "Stypendia i Nagrody im. Tadeusza Kulisiewicza" Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie Mazowsze serce Polski Zakochaj się w Warszawie Zamek Królewski w Warszawie Pałac w Jabłonnie Fundacja im. Mariusza Kazany Mistrerstwo Spraw Zagranicznych