IMPRINT
Polski   English
HOME

JURY MIĘDZYNARODOWE

Paul Coldwell

(ur. 1952) profesor sztuk plastycznych w University of the Arts w Londynie, od 2001. Prowadził zajęcia dydaktyczne w wielu uczelniach m.in. University of Northampton (2006-2009). Chinese University Hong Kong oraz jako artysta gościnny w Art Institute of Chicago w 2010. Zajmuje się grafiką artystyczną, książką, rzeźbą, tworzy również instalacje. Uczestniczył w licznych wystawach, jego prace znajduja się w kolekcjach wielu instytucji, m.in. Tate, V&A, British Museum, Arts Council of England i Yale Centre for British Art. Opublikował teksty o wielu artystach m.in. Michaelu Craig-Martinie, Giorgio Morandim I Pauli Rego, a ostatnio książkę Printmaking; A Contemporary Perspective (2010). Publikuje w “Print Quarterly”, “Printmaking Today”, “Imprint” i “Tate”. W 2009 został członkiem zespołu redakcyjnego “Print Quarterly”. www.paulcoldwell.org

Ewa Gorządek

(ur. 1957) magister historii sztuki (studia w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego). Kuratorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, prezentujących twórczość współczesnych artystów polskich oraz zagranicznych. Krytyk sztuki („Obieg”, „Magazyn Sztuki”, „Exit”), autorka tekstów do katalogów i not biograficznych do Słownika Malarzy Polskich. Pracuje na stanowisku Kuratora Programu Wystaw Polskich w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Paweł Nowak

(ur. 1965) profesor sztuk plastycznych; zajmuje się malarstwem, tworzy instalacje. W latach 1985-1990 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1989 roku pracuje na macierzystej uczelni, obecnie prowadzi pracownię malarstwa na Wydziale Grafiki; od 2009 prorektor ds. artystycznych, naukowych i współpracy zewnętrznej. W latach 2002-2008 prowadził galerię Aspekt w ASP w Warszawie. Autor około czterdziestu wystaw indywidualnych, uczestnik prawie stu wystaw zbiorowych oraz kilkunastu sympozjów i warsztatów artystycznych w kraju i za granicą.

Modhir Ahmed

(ur. 1956) ukończył Instytut Sztuk Pięknych w Bagdadzie w 1979 roku, następnie kontynuował studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzył obrazy, grafiki i rysunki, które regularnie wystawiał. W 1980 roku przeniósł się do Szwecji, gdzie pracował z nowym optymizmem i energią. Brał udział w ważnych międzynarodowych wystawach i konkursach, i jako iracko-szwedzki artysta zdobywał prestiżowe nagrody. Jego szeroko znane dzieła łączą w sobie geometrii, gest i postać, które są celowo niewyrafinowane, dziecinne. Sugerują one spontaniczne i chwilowe zdarzenie – w wyniku zastosowania innowacyjnych technik, ewoluujących w sposób zrównoważony i konsekwentny. Jego grafiki, obrazy i rysunki zostały uhonorowane licznymi nagrodami. Znalazły się w muzeach w Europie i kolekcjach prywatnych koneserów sztuki i liderów biznesu w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Stanach Zjednoczonych. Modhir Ahmed mieszka w Falun (Szwecja) i od 1992 roku pracuje jako dyrektor Falu Konstgrafiska Verkstad.

Vladimir Tsesler

(ur. 1951) białoruski projektant graficzny; projektuje plakaty, uprawia malarstwo i tworzy obiekty. W latach 1975-1980 studiował na Wydziale Wzornictwa, Akademii Sztuki w Mińsku. Po studiach projektował książki artystyczne, wiele jego prac zostało nagrodzonych, zajmował się również reklamą. Jego pierwszy plakat, zaprojektowany wspólnie z Sergeiem Voichenko, powstał dla zespołu Pieśniary w 1979 roku.

Jiang Lu

(ur. 1951) ukończył studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Tianjin, 1976, a po studiach podjął pracę dydaktyczną. Następnie studiował na Wydziale Grafiki Głównej Akademii Sztuk Pięknych, 1980, oraz odbył studia podyplomowe w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii, 1992. Obecnie jest profesorem i rektorem Akademii Sztuk Pięknych w Tianjin, członkiem zarządu Związku Chińskich Artystów Plastyków, w którym pełni także funkcję dyrektora komisji sztuk graficznych, oraz wiceprezesem Związku Artystów Plastyków Tianjin. Czlonek jury wielu konkursów artystycznych i konkursów graficznych. Jego prace znajduja się w następujących kolekcjach państwowych: Chińska Galeria Sztuki, Taiwańska Galeria Sztuki, Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych w Antwerpii (Belgia), Galeria Sztuki w Szanghaju, Galeria Prowincji Jiangsu, Galeria Prowincji Seczuan, Galeria Prowincji Guang Dong, Galeria Prowincji Hei Longjiang, Galeria Gui Yang oraz Galeria Prwoincji Zhe Jiang.

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prezydecja 2011 Fundacja "Stypendia i Nagrody im. Tadeusza Kulisiewicza" Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie Mazowsze serce Polski Zakochaj się w Warszawie Zamek Królewski w Warszawie Pałac w Jabłonnie Fundacja im. Mariusza Kazany Mistrerstwo Spraw Zagranicznych