IMPRINT
Polski   English
HOME

STYPENDIA KULISIEWICZA

Nagrody 2008

Zarząd Fundacji im. Tadeusz Kulisiewicza w dniu 05.06.2008 wytypował spośród prac i osób z Uczelni Artystycznych, laureatów do stypendium, nagrody za rok 2007/2008. Osiemnastu młodych artystów rekomendowanych z dziewięciu ośrodków akademickich w Polsce, zaprezentowało 50 prac rysunkowych i graficznych, z których wyłoniono laureatów tegorocznej edycji konkursu:

Stypendium im. Tadeusza Kulisiewicza za rok 2007/08 otrzymała:
Pani Agnieszka Lech-Bińczycka
z Uniwersytetu Rzeszowskiego – Wydział Sztuki,
za prace graficzne wykonane w technice: "akwatinty korundowej":
Ślad 2007
Erotica 2008,
Zamkniętość 2008,

IMPRINT - Agnieszka Lech-Bińczycka

Pani Agnieszka Lech- Bińczycka rekomendowana przez prof. dr hab. Włodzimierza Kotkowskiego Kier. Zakładu Grafiki na Wydziale Sztuki UR, jest studentką V roku. Realizuje swoje zamiary studyjne i artystyczne w konwencji figuratywnej, a jej prace nasycone są silną ekspresją i piętnem osobistej wizji. Ekspresja, jaką można osiągnąć za pośrednictwem "akwatinty korundowej" (nowej techniki trawionej opracowanej w Pracowni Druku Wklęsłego Wydział Sztuki UR) stała się istotnym środkiem wyrazu jej grafik.

Nagrodę im. Tadeusza Kulisiewicza otrzymał:
Pan Błażej Ostoja-Lniski z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie,
za prace graficzne wykonane w technice serigrafii:
Centaur 2007,
Gnom 2007,
Gnom II 2007,
Figura I 2007
Figura III 2007
Figura IV, 2007

IMPRINT - Błażej Ostoja-Lniski

Pan Błażej Ostoja-Lniski rekomendowany przez prof. Władysława Winieckiego z ASP w Warszawie, Katedra Grafiki Warsztatowej na Wydziale Grafiki, obecnie pełni funkcję asystenta na stanowisku adiunkta w pracowni Litografii prof. W. Winieckiego.

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prezydecja 2011 Fundacja "Stypendia i Nagrody im. Tadeusza Kulisiewicza" Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie Mazowsze serce Polski Zakochaj się w Warszawie Zamek Królewski w Warszawie Pałac w Jabłonnie Fundacja im. Mariusza Kazany Mistrerstwo Spraw Zagranicznych